زبان برنامه نویسی سایت، چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

مباحث مربوط به زبان های برنامه نویسی در لینوکس

نوشتهاز Mari99 » دو شنبه اردیبهشت 1, 99 11:59 am

سئو نویسی یکی از بزرگترین چالش های هر استراتژی سئو به شمار می رود. محتوای وب سایت شما می بایست برای الگوریتم های همواره در حال تغییر موتورهای جستجو بهینه باشد. علاوه بر این، محتوای وب سایت بایستی برای مخاطبین شما نیز جذاب بوده و آن را به خوبی درک کنند. ما می دانیم که خوانایی صفحه در رتبه بندی آن نقش به سزایی دارد.

سئو نویسی چیست؟
سئو نویسی شکلی از نوشتن محتوا در فضای آنلاین می باشد که شامل آیتم های زیر نیز است:
کلمات کلیدی یا جملاتی که کاربران به جستجوی آنها در گوگل می پردازند.
عناصر سئو نویسی که موجب جلب نظر کاربران در صفحه می شود.
محتوایی که به حل مشکلات کاربران پرداخته، به سوالات آنها پاسخ داده و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آنها قرار می دهد.

روش رسیدن به موفقیت در سئو نویسی را دنبال نید.

قطعا زبان برنامه نویسی به خودی خود هیچ تاثیر بر سئوی سایت ندارد، بلکه آنچه که سئوی سایت را از جانب زبان برنامه نویسی تحت تاثیر قرار می‌دهد، میزان تجربه و آشنایی برنامه نویس با سئو است!
بعنوان مثال بنده بعنوان یک برنامه نویسی قصد تعریف Route یا آدرس‌های سایت را دارم، در اینجا ارتباط برنامه نویسی با سئو نمایان می‌شود که کاملا به دیدگاه و علم من بر می‌گردد و اینکه چگونه Route ها را تعریف نماییم. فرض کنید آدرس مطالب سایت را به گونه‌ای کد نویسی می‌کنم که بر اساس ID هر مطلب در بانک اطلاعاتی باشد؛ بعنوان مثال site.com/post/1 و این یعنی فاجعه در سئو سایت! در صورتی که اگر با علم سئو آشنا باشم، آدرس مطالب سایت را از نام هر پست می‌گیرم و بعنوان مثال اگر نام مطلبی در سایت آموزش سئو باشد، لینک آن بصورت site.com/post/seo-training خواهد بود و این از نظر سئو یعنی ساختار لینک بهینه که در آموزش‌های سئو سایت بصورت مفصل به آن پرداخته‌ایم.

پس با قاطعیت می‌توان گفت اگر قصد دارید برای طراحی و پیاده سازی سایت خود قصد بکارگیری یک برنامه نویس دارید، اینکه با چه زبانی می‌خواهد برنامه نویسی کند از دیدگاه علم سئو چندان دارای اهمیت نیست؛ ولی به میزان تجربه برنامه نویس و همچنین آشنایی‌اش با علم سئو حتما دقت کنید.

آیا برای یادگیری اصول سئو نیاز به زبان برنامه نویسی داریم ؟ خیر! هیچ اجباری نیست. برای علم سئو دانستن زبان‌های سمت سرور ضروری نیست. گر چه اگه بلد باشید، مطمئناً تأثیر مثبت داره ولی اجازه بدهید این موضوع را کمی برای شما باز کنم تا بهتر به نتیجه برسید که آیا نیاز دارید یا خیر . فرض کنید برای قسمتی از وب سایت باید کد نویسی تگ های هدینگ را تغییر بدهید . اینکار نیاز به دانش برنامه نویسی دارد و اگر نتوانید خودتان اینکار را انجام بدهید باید برای انجام هر کار کوچک و بزرگی هزینه پرداخت کنید . البته موارد دیگر نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنم .

سئو دارای دو بخش می باشد . یک بخش مربوط می شود به موارد فنی وب سایت (زبان های سمت سرور)که اگر به درستی در همان ابتدا انجام شود نیاز به تنظیمات ثانویه ندارد و دیگری مربوط می شود به اصولی که هر چند وقت یکدفعه تغییر می کند و وبمستر باید به صورت دقیق این موارد را بداند . البته بخش دوم جدا از الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل موارد دیگری نیز هست مثل کار کردن با وبمستر گوگل که نیاز به زبان برنامه نویسی ندارد ولی حتما کاربر باید با اصول استفاده از پنل آشنا باشد .

بیشتر بخوانید
پرت کردن اشیا توسط کودک چه دلیلی دارد و چطور آن را درمان کنیم؟

اصول سئو نیازمند به دانش برنامه نویسی است و نمی توانید گزینه اول را از دوم جدا کرد . به هر صورت در روند پیشرفت و زمانهایی که نیاز به افزایش رنکینگ وب سایت دارید باید یکسری اصول را از طریق برنامه نویسی پیاده سازی کنید . البته تیم های طراحی وب سایت این دو گزینه را از هم تفکیک می کنند . یعنی یک فرد آشنا با سئو فقط در این زمینه تخصص دارد و نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد ولی اگر بخواهید خودتان اینکار را انجام بدهید موضوع کمی متفاوت است .
Mari99

نوشته: 3
پیوستن: یک شنبه فروردین 31, 99 1:13 pm
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

برگشت به برنامه نویسی

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 10 میهمان