تاریخچه و معرفی ویژگی‌های مهم هر یک از نسخه‌های Visual Studi

مباحث مربوط به زبان های برنامه نویسی در لینوکس

تاریخچه و معرفی ویژگی‌های مهم هر یک از نسخه‌های Visual Studi

نوشتهاز hotan22 » شنبه شهریور 1, 99 4:52 pm

اولین ورژن ویژوال استودیو در سال ۱۹۹۷ منتشر شد که نام آن ویژوال استودیو ۹۷ و ورژن آن 5.0 بود. جدیدترین نسخه ویژوال استودیو نسخه 16.6.0 است که در تاریخ 21 فوریه 2019 تحت عنوان ویژوال استودیو 2019 به طور عمومی منتشر شد. دات نت فریم ورک پشتیبانی شده در این نسخه 4.0 تا 4.8 است.

Visual Studio 97
اولین نسخه از این نرم‌افزار سال ۱۹۹۷ به بازار آمد و به نام Visual Studio 97 مشهور شد.برای اولین‌بار برنامه‌ای درست شد که تعداد زیادی ابزار برنامه‌نویسی را در خود جا داده بود و برنامه‌هایی مانند: Visual Basic 5.0 - Visual C++ 5.0 - Visual J++ 1.1 - Visual FoxPro 5.0 - Visual InterDev را شامل می‌شد. کاربرد هر یک از زبانهای بالا در زیر آورده شده‌است:

Visual Basic 5.0 and Visual C++ 5.0 برای برنامه‌نویسی تحت ویندوز
Visual J++ 1.1 برنامه‌نویسی با Syntaxهای جاوا
Visual FoxPro 5.0 برای برنامه‌نویسی xBase (dBASE)
Visual InterDev برای تولید صفحات دینامیکی وب‌گاه‌ها با استفاده از Active Server Pages
Visual SourceSafe: بخشی از مجموعهٔ ویژوال استودیو شرکت مایکروسافت که برای انجام عملیات کنترل سرس طراحی شده‌است. این برنامهٔ اختیاری در صورت نصب، قابلیت کنترل و پی‌گیری ورژن‌های مختلف کد را به برنامه‌نویس می‌دهد که برای برنامه‌های پیچیده و به خصوص با چند برنامه‌نویس قابلیتی حیاتی است.
ویژوال سی مجموعهٔ به هم پیوسته‌ای است که تمامی زنجیرهٔ ابزار توسعهٔ برنامه را یکجا گرد آورده. زنجیرهٔ ابزار یادشده شامل ویرایشگر، کامپایلر، لینکر، ابزار میک، دیباگر و اسمبلر مخصوص ویژوال سی می‌باشد که هریک علاوه برداشتن خواص برنامه‌های قدیمی‌تر، دارای قابلیت‌های منحصر به فردی هم می‌باشند. محیط Visual C++بخشی از مجموعه‌ای بزرگ‌تر به نام Microsoft Visual Studio است. نسخه ۹۷ همچنین MicroSoft Developer Network library یا MSDN که راهنمای کامل برنامه‌های Visual Studio مایکروسافت است را معرفی نمود. در97 Visual Studio ابزارهای Visual C++, Visual J++, InterDev, MSDN Library همگی از یک محیط استفاده می‌کردند که Developer Studio خوانده می‌شد و Visual Basic and Visual FoxPro نیز از محیط‌های جداگانه‌ای استفاده می‌کردند. ویژوال استودیو ۹۷ در دو نسخه Professional و Enterprise ارائه گردید. این نسخه از ویژوال استودیو، اولین تلاش شرکت مایکروسافت در تولید محیط تولید نرم‌افزاری برای ساختن برنامه‌هایی با زبان‌های متفاوت بود. (توسعه محیط چند زبانه) این محصول مایکروسافت در آن سال‌ها تقریباً، جوابگوی همه نوع سلیقه‌ای بود و برنامه‌نویسان زیادی را به سوی خود کشید.

Visual Studio 98 یا ۶
یک سال پس از ارائه نسخه Visual Studio 97 (یعنی در سال ۹۸)، نسخه 6 Visual Studio به عنوان آخرین نسخه‌ای که می‌توانست در پلتفرم Win9x اجرا شود، به بازار عرضه شد. از سال ۹۸ تا سال ۲۰۰۲ مایکروسافت نسخه جدیدی از ویژوال استودیو را معرفی نکرد و ورژن تمام فایل‌های داخلی (File Format Internal) آن طی این ۴ سال به ورژن ۶ ارتقاء یافت که به همین دلیل Visual Studio 98 را با نام Visual Studio 6 نام گذاری نمودند. این آخرین نسخه‌ای بود که شامل ویژوال بیسیک معروف و دوست داشتنی و ویژوال J++ بود. نسخه‌های بعدی ویژوال بیسیک کاملاً متفاوت از نسخه کلاسیک آن شدند و جزء زبانهای دات نتی قرار گرفتند. اگر چه هدف دراز مدت مایکروسافت متحد کردن ابزارهای برنامه‌نویسی تحت یک محیط واحد بود ولی در حقیقت این نسخه نسبت به نسخه ویژوال استادیو ۹۷، چند محیط اضافه تر نیز داشت. Visual J++ و Visual InterDev از محیط Visual C++ جدا شدند در حالی که Visual Basic و Visual FoxPro نیز همچنان مانند نسخه قبلی در محیط‌های جدا بودند.

10 نکته موثر برخورد با افراد دشوار در محل کار
آنچه درباره نوزادان و اولین بچه باید بدانیم (۲۰ نکته برای والدین)
موقع زلزله و بعد از آن چه کنیم؟ 3 ترفند برای سالم ماندن
برگشت ادرار در کودکان: علت و بهترین روشهای درمان خانگی
چطور لکه های چربی کهنه را پاک کنیم؟ (با کمک جوش شیرین)

سایر نسخه‌ها
Visual Studio .Net 2002

Visual Studio .Net 2003

Visual Studio .Net 2005

Visual Studio .Net 2008

Visual Studio .Net 2010

Visual Studio .Net 2012

Visual Studio .Net 2013

Microsoft visual studio 2015

Microsoft visual studio 2017

Microsoft visual studio 2019
hotan22

 
نوشته: 3
پیوستن: شنبه شهریور 1, 99 4:37 pm
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

برگشت به برنامه نویسی

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 1 میهمان

cron