پیش نیازهای برنامه نویسی اندروید

مباحث مربوط به زبان های برنامه نویسی در لینوکس

پیش نیازهای برنامه نویسی اندروید

نوشتهاز mary33 » پنج شنبه شهریور 6, 99 9:33 am

پیش نیاز برنامه نویسی اندروید به دو دسته پیش نیازهای فنی و غیرفنی تقسیم می‌شوند. در مورد پیش نیازهای غیرفنی در مقاله ای جداگانه به صورت خیلی کامل‌تر تحت عنوان پیش نیازهای یادگیری برنامه نویسی توضیح داده شد. از جمله مهمترین پیش نیاز‌های غیرفنی برای ورود به دنیای برنامه نویسی می‌توان به داشتن انگیزه و هدف گذاری مناسب، آشنایی با زبان انگلیسی، آشنایی با مفاهیم الگوریتم و ریاضیات، تایپ کردن، آشنایی با کامپیوتر و اینترنت اشاره کرد.

بیشتر بدانید : برنامه نویسی اندروید چیست؟
نکته :
ممکن است بعضی از پیش نیازهای غیرفنی یا عمومی مانند داشتن انگیزه و زمان کافی را به صورت پیش فرض داشته باشید. البته این موارد مانند پیش نیازهای فنی نیاز به تقویت و پرورش دارند. زیرا در بعضی مواقع اهمیت آن‌ها نسبت به پیش نیازهای فنی به مراتب بیشتر است.

پیش نیازهای فنی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید، شامل دو مورد اصلی می‌شوند. ابتدا شما باید با زبان هایی مانند جاوا، کاتلین و... به خوبی آشنا شوید. پس از انتخاب زبان برنامه نویسی مورد نظر باید مفاهیم شی گرایی را آموزش ببینید. بنابراین اگر بخواهیم به صورت کلی پیش نیازهای اساسی ( فنی و غیرفنی ) برای یادگیری برنامه نویسی اندروید را جمع بندی کنیم، به صورت زیر مطرح می‌شوند:

داشتن وقت و انگیزه کافی
آشنایی با زبان انگلیسی، الگوریتم و ریاضیات
آشنایی مقدماتی به منظور کار با کامپیوتر و اینترنت
آشنایی با یک زبان برنامه نویسی به منظور توسعه اپلیکیشن‌های اندروید
فراگیری مفاهیم مربوط به کدنویسی شی گرا
نکته :
شاید با خودتان تصور کنید که باید پیش نیازهای زیادی را برای توسعه یک نرم افزار اندرویدی آموزش ببینید! اما در حقیقت بسیاری از پیش نیازهایی که به آن‌ها اشاره شد، می‌توانید به تدریج و در طول یادگیری زبان برنامه نویسی مورد نظرتان به صورت موازی آموزش ببینید، مانند آشنایی با زبان انگلیسی، مفاهیم کامپیوتر و... . بنابراین اگر اراده کنید با تلاش و تمرین می‌توانید بدون نگرانی به یادگیری برنامه نویسی اندروید بپردازید.

بیشتر بدانید : بهترین روش یادگیری برنامه نویسی اندروید
ابزار‌های پیش نیاز برای یادگیری برنامه نویسی؟
یادگیری برنامه نویسی اندروید

یکی از متداول‌ترین سوالات کاربران برای شروع توسعه اپلیکیشن‌های موبایل بعد از شناخت پیش نیاز برنامه نویسی اندروید ، در مورد حداقل سیستم مورد نیاز برای برنامه نویسی اندروید است. همچنین دانشجویان زیادی با مراجعه به ما می‌پرسند که آیا برای برنامه نویسی نیاز به یک سیستم قدرتمند داریم؟ جواب این سوال خیر است! معمولا کاربران زمانی که نرم افزارهای مختلف را می‌ببیند تصور می‌کنند که این نرم افزارها توسط ابر کامپیوترها و سیستم هایی بسیار پیشرفته ساخته شده اند. پیشرفته بودن یک نرم افزار دلیلی بر ساخته شدن آن با یک سیستم پیشرفته نیست، بلکه نشان دهنده این است که توسط برنامه نویس یا توسعه دهندگان خوش ذوق و توانا ایجاد شده است.


آموزش روش انجام یوگای مغز (تصویری و گام به گام)
کم خونی در کودکان زیر یک سال: علائم و بهترین درمانهای موجود
تفاوت آنالوگ و دیجیتال در تکنولوژی: شباهت و تفاوت ها
عفونت بعد از سوراخ کردن گوش کودک: تشخیص و درمانهای خانگی ساده
تفاوت سنی در ازدواج؛ حداکثر چند سال تفاوت خوب است؟


بنابراین برای شروع برنامه نویسی موبایل تنها به یک کامپیوتر خانگی و یا لپ تاپ میان رده نیاز خواهید داشت. البته اگر از سیستم‌های پیشرفته‌تر استفاده کنید، می‌توانید فرآیند توسعه اپلیکیشن‌ها را سریع‌تر کنید. زیرا زمانی که حجم کدهای نوشته شده بالا می‌رود، اگر سیستم شما ضعیف باشد امکان دارد برای پردازش و بررسی کدها کند شود. بنابراین به کسانی که قصد دارند به برنامه نویسی موبایل بپردازند توصیه می‌شود سیستمی با حداقل 3 گیگابایت رم تهیه کنند. پس اگر می‌توانید، سیستمی برای برنامه نویسی موبایل انتخاب کنید که از حداقل سیستم معرفی شده در پایین قوی‌تر باشد.

2 GB RAM minimum, 8 GB RAM recommended
2 GB of available disk space minimum,
4 GB Recommended (500 MB for IDE + 1.5 GB for Android SDK and emulator system image)
1280 x 800 minimum screen resolution
Java Development Kit (JDK) 8
معرفی زبان‌های برنامه نویسی اندروید
mary33

 
نوشته: 4
پیوستن: پنج شنبه شهریور 6, 99 9:30 am
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

برگشت به برنامه نویسی

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 1 میهمان

cron