لینوکس های دیگه

سوالات مربوط به مشکلات عمومی کار با سیستم عامل

لینوکس های دیگه

نوشتهاز viktorkrum » یک شنبه بهمن 27, 87 6:38 pm

سلام و خسته نباشید گفتم شاید اینم به درد بخوره راستی من مشکل نصب لینوکس اوبونتو رو گفتم ولی خب فعلاً سیستم رو ارتقا ندادم و الان به جای اوبونتو ( بصورت موقت ) لینوکس Mandriva نصب کردم اینجوری که شنیدم تقریباض شبیه اوبونتو هست نمیدونم والا شما استادین :D بگزریم من مشکل دارم توی لاگین وقتی لینوکس رو انتخاب میکنم وارد یه صفحه سیاه مانند داس میشه و یوزر و پسورد میخواد وقتی یوزر رو میزنم و اینتر میکنم میگه حالا پسورد رو وارد کن ولی هرچی این دکمه های کیبور رو میزنم هیچی تایپ نمیشه مثل اینکه قفل باشه کیبرد میخواستم ببینم کسی هست که منو توی این مشکل کمک کنه (شاید من اشتباه نصب کردم :( )
viktorkrum

نوشته: 4
پیوستن: چهار شنبه دی 11, 87 3:33 pm
شهر: امیدیه
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

Re: لینوکس های دیگه

نوشتهاز lindux » یک شنبه بهمن 27, 87 7:01 pm

توی محیط متنی (اگر درست گفته باشید و واقعاً اونجا باشید) موقع وارد کردن رمز عبور چیزی نشون داده نمی شه(مثلاً ستاره ای یا یه همچین چیزی) . شما نام کاربری و کلمه عبورتون رو وارد کنید و نگران چیز دیگه ای نباشید.
آری حالا دیگر باورم می شود غم نان, قرمز نگاه عشق را چگونه خاکستری میکند خاکستری همرنگ نگاه همان کودکی که هر شب ساعت را از تیک و تاک گرسنگی شکمش کوک میکند...
lindux

نوشته: 16
پیوستن: سه شنبه دی 3, 87 4:10 pm
شهر: اهواز
Given: 1 thanks
Received: 2 thanks

نوشتهاز moslem.b » یک شنبه بهمن 27, 87 8:46 pm

[quote="viktorkrum"]سلام و خسته نباشید گفتم شاید اینم به درد بخوره راستی من مشکل نصب لینوکس اوبونتو رو گفتم ولی خب فعلاً سیستم رو ارتقا ندادم و الان به جای اوبونتو ( بصورت موقت ) لینوکس Mandriva نصب کردم اینجوری که شنیدم تقریباض شبیه اوبونتو هست نمیدونم والا شما استادین :D بگزریم من مشکل دارم توی لاگین وقتی لینوکس رو انتخاب میکنم وارد یه صفحه سیاه مانند داس میشه و یوزر و پسورد میخواد وقتی یوزر رو میزنم و اینتر میکنم میگه حالا پسورد رو وارد کن ولی هرچی این دکمه های کیبور رو میزنم هیچی تایپ نمیشه مثل اینکه قفل باشه کیبرد میخواستم ببینم کسی هست که منو توی این مشکل کمک کنه (شاید من اشتباه نصب کردم :( )[/quote]

شبیه بودن ماندریوا به اوبونتو فقط یه شباهت ظاهریه چون هر دوتاشون از یه محیط کاربری به اسم گنوم استفاده میکنن شما هر کدوم از نسخه های لینوکس رو که از محیط کاربری گنوم استفاده میکنه نگاه کنید تغییر زیادی توی ظاهر نمیبینید

ولی در مجموع اوبونتو بر پایه ی deb هستش و ماندریوا تا اونجا که یادمه (مطمعن نیستم‌) بر پایه ی rpm

توی سوالتون تناقض دیده میشه

اولا اینکه شما دقیقا کجا با این مشکل برخوردید ؟

اگه اون محیط متنی شبیه داس هستش که بهش میگن ترمینال

دوما شما توی ترمینال برا چی میخواین لاگین کنید ؟

سوما چه دستوری رو میزنید که از شما یوزر پسورد میخواد ؟

چهارما همونجور که Lindux عزیز گفت وقتی شما میخواید توی ترمینال پسورد رو وارد کنید موقع تایپ کردن چیزی رو مشاهده نمیکنید
Last edited by moslem.b on دو شنبه بهمن 28, 87 8:14 am, edited 1 time in total.
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

نوشتهاز viktorkrum » یک شنبه بهمن 27, 87 11:46 pm

بزارین از اول توضیح بدم

ببینید من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم یه صفحه سیاه میاد که توش یه کادر سبز رنگ هست که توش چهارتا گزینه هست گزینه ها به این ترتیب هستند
Linux
Linux - nonf b
Fail safe
Windows

گزینه اول رو وقتی میزنم یه صفحه آبی میاد که توش نوشته Madriva Linux و زیرش یه نوار که در حال لود شدن هست وقتی لود شد یک صفحه مشکی میاد شبیه داس که این نوشته رو نوشته
Mandriva Linux release 2008.0 (Official) for i586
Kernel 2.6.22.9-desktop-1mdv on an i686 / tty1
localhost login:

و روبه روی لوکال هاست لاگین : یک چشمک زن در حال چشمک هست وقتی پسورد مدیر رو تایپ میکنم واسم میاد
Password :
که اینجا هیچی نمیشه تایپ کرد وقتی باز پسورد میزنم و اینتر میکنم این نوشته میشه

Login :
Password:

یوزر و پسورد کاربر رو میزنم هم هیچ فرقی نمیکنه

خب گزینه دوم و سوم رو که میزنم وارد یه صفحه میشه که شروع به چک کردن یه سری نرم افزار و سخت افزار که با لینوکس نصب شدن رو میکنه و بعد دوباره این میاد

localhost login:

گزینه چهارم هم که ویندوز هست کاری بهش نداریم
همین و با تشکر
viktorkrum

نوشتهاز moslem.b » دو شنبه بهمن 28, 87 8:21 am

من تا حالا با مندریوا کار نکردم ولی بعید میدونم به این شکلی که شما میگین باشه

یه کاری کن سی دی رو بزار تو سی دی رام و بصورت لایو بیا بالا بعد ببین دسکتاپش میاد بالا یا نه

اگه اومد یه بار Log out کن ببین صفحه ای که بعد از Log out میاد شبیه همون صفحه ی داس هستش یا نه فرق میکنه
ctrl+c
moslem.b

نوشتهاز Ali_Gh » دو شنبه بهمن 28, 87 10:14 am

[quote="viktorkrum"]
.... ... که این نوشته رو نوشته
localhost login:

و روبه روی لوکال هاست لاگین : یک چشمک زن در حال چشمک هست وقتی پسورد مدیر رو تایپ میکنم واسم میاد
Password :
که اینجا هیچی نمیشه تایپ کرد وقتی باز پسورد میزنم و اینتر میکنم این نوشته میشه

Login :
Password:

یوزر و پسورد کاربر رو میزنم هم هیچ فرقی نمیکنه
....[/quote]
در انتخاب گزینه اول منو، کار شما درسته و تقریبا تمام لینوکس ها با گزینه اول این منو (که اسمش منوی گراب هستش) به صورت نرمال بارگذاری می شوند.
در مورد محیطی که شما گفتین، باید بگم در محیط ترمینال یا bash هستید.
و در مورد عملیات ورود به لینوکس شما باید دقت کنید که در اعلان اول از شما اسم کاربری user name پرسیده می شود پس در جواب عبارت:
localhost login:
باید اسم کاربری را وارد کنید (برای ورود به عنوان کاربر اصلی باید عبارت root رو تایپ کنید)
و در قسمت
password
باید رمز عبور مربوط به کاربر را وارد کنید (در اینجا هیچ کاراکتری نمایش داده نمی شود (مطلقا هیچ کاراکتری) پس در تایپ پسورد دقت کنید.

موفق باشید/
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

نوشتهاز moslem.b » دو شنبه بهمن 28, 87 11:04 pm

یعنی توی مندریوا واسه ورود به میزکار باید یوزر و پسورد رو توی ترمینال وارد کرد ؟

یعنی gdm نداره ؟ عجب !
ctrl+c
moslem.b

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه بهمن 29, 87 12:28 pm

[quote="moslem.b"]یعنی توی مندریوا واسه ورود به میزکار باید یوزر و پسورد رو توی ترمینال وارد کرد ؟

یعنی gdm نداره ؟ عجب ![/quote]

والله حقیقت بگم من تا حالا مندریوا نصب نکردم. ولی یادمه یه توزیع بود{اسمش یادم نیست} که باید اول لوگین می کردیم بعدش می پرسید که می خواهید x server اجرا بشه یا نه.
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

نوشتهاز viktorkrum » سه شنبه بهمن 29, 87 10:11 pm

خب مرسی اینایی که گفتید جواب ندادن ولی بالاخره تونستم اوبونتو رو روی سیستمم نصب کنم
viktorkrum

نوشتهاز Ali_Gh » چهار شنبه بهمن 30, 87 1:39 pm

تبریک...
آکلینوکس