آموزش نصب lamp و برپایی localhost بر روی ابنتو 9.10

این بخش مربوط به مقالات اعضا میباشد که در صورت تایید توسط گروه آموزش به قسمت مقالات سایت انتقال داده میشوند
آیین تالار
-مقالات باید به صورت یک فایل قابل دریافت باشند (pdf ,odt و....)
-برای رفاه حال کاربران بهتر است که فایل به صورت فشرده ارائه شود
-عنوان باید به صورت : مقاله ی (نام مقاله) باشد
-نظر دهی در مورد مقالات آزاد است (با هر گونه توهین به نوسنده مقاله به شدت برخورد میشود)
-هرگونه پست تشکر و پست های غیر مرتبط با این بخش پاک شده و با فرد خاطی برخورد میشود
-مقالاتی که از نظرت اطلاعات در سطح مطلوبی باشند علاوه بر قرار دادن آنها در قسمت مقالات سایت از طرف مسئول آموزش هدایایی دریافت خواهند کرد.

نوشتهاز totia » آدینه آذر 20, 88 7:51 pm

به اضافه نصب مختصر phpbb بر روی localhost

کد: گزینش همه
http://www.4shared.com/file/170671027/b9cc1203/install_lamp_05.html

لینک بروز شد قبلی مورد داشت.
آزاد باشید
به امید فردایی بهتر
مواظب خودتون باشید....
totia

نوشته: 97
پیوستن: شنبه دی 7, 87 2:44 pm
شهر: اهواز
Given: 263 thanks
Received: 33 thanks

The following 3 users would like to thank totia for his or her post:
Ali_Gh, moslem.b, NabiKAZ

Re: آموزش نصب lamp و برپایی localhost بر روی ابنتو 9.10

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه آذر 23, 88 1:01 am

سلام توتیا جان الان ساعت ۱ بامداد هستش، همین الان این تاپیک رو دیدم.
اولا خسته نباشید. چون هنوز نخوندمش نمی‌دونم چجور شده، ولی تا جایی که الان اسکرول کردم معلومه تلاش خوبی انجام دادین.
به عنوان اولین مسئله، فکر کنم تصویر آخری درست در نیومده، مطمئن نیستم ایراد از کجاست ولی با نرم افزار document Viewer 2.26.0 تصویر آخری به نظری تکه تکه می‌آید.
راجع به متن ایشالله در آینده نزدیک نظرم رو تو همین تاپیک می‌نویسم. فعلا خیلی خسته‌ام، شرمنده.
سرزنده و پایدار به آزادی باشید.
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post:
totia

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه آذر 24, 88 4:30 pm

خیلی خب، من تقریبا خوندمش. متوجه نشدم کجای این آموزش از ابزار‌های اختصاصی توزیع اوبونتو استفاده شده بود؟!‌ هر کس از مخازن اوبونتو (یا دبیان) استفاده کنه و توزیع‌اش بر پایه‌ی دبیان باشه باید بتونه از این راهنما استفاده کنه.
صفرم اینکه: من بالاخره نفهمیدم منظور این جمله‌ی اول سند چیه؟ اگه آزاده مجوزش رو بگذارید آدم تکلیفش روشن باشه! از یک طرف می‌گین حاصل تلاش ماست و متعلق به سایت فلانه! و از طرف دیگه می‌گین تشکر می‌کنیم اگه کپی کنین! بالاخره دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو؟!!‌ :roll: :D
تقاضا می‌کنم این بخش اولش رو شفاف کنین، به نظرم یک قسمت از تیتر افتاده پایین پیش شروع نوشته‌های متنی! :roll:
اول از همه، اینکه ترتیب خوبی توی نگارشش لحاظ شده، اول از همه سراغ وب سرور رفتین و بعدش پی اچ پی و بعدش MySql و دست آخرهم phpbb رو گفتین. پیشنهاد من این هستش که یک فهرست براش در نظر بگیرین که هر کسی خواست بتونه بخش مورد علاقه‌اش رو بخونه و از اونجا کار رو دنبال کنه. 8-)
دوم اینکه، در متن واژه‌های یکدستی انتخاب نشده است، مثلا IP گاه به صورت «آی پی» آمده یا «بانک اطلاعاتی» در صفحه هشتم کلا با واژه‌ی «دیتابیس» جایگزین شده است.
سوم اینکه، قبل از نصب Phpbb صرفا از آن به عنوان یک cms یاد شده و در جای دیگر (صفحه ۹) از آن به عنوان یک «فروم» یاد شده، بهتر می‌بود اگر قبل از نصب اطلاعات مختصری در مورد phpbb ارائه می‌شد. در ضمن بد نیست اگر به جای واژه‌ی «فروم» از «تالار گفتگو» یا دیگر معادل‌های فارسی‌تر! استفاده شود. (نمونه‌ی دیگر: تَب -> سربرگ)
پیشنهاد می‌کنم در قسمت آخر وب‌سایت رسمی سازندگان هر کدام از محصولات آموزش داده شده درج بشه تا ضمن احترام به تولیدکنندگان، مخاطب بتونه برای راهنمایی بیشتر یا دریافت اقلام اضافی به سایت آن‌ها مراجعه کنه. 8-)
دست آخر بعضی جملات به نظر نیاز به ویرایش دارند از جمله:
صفحه ۱، پاراگراف اول:
‫براي راه اندازي سرور این آموزش نیاز به‬ آگاهی پایینی از لینوکس دارد.
با این جمله‌ی پیشنهادی:
برای راه اندازی سروری که هدف این سند آموزشی است، نیاز به آگاهی مختصری از لینوکس دارید.

صفحه ۷، پاراگراف اول
‫در ابتدا ‪ phpmyadmin‬با نام کاربري ‪ root‬و بدون پسورد ست میشود که شما میتوانید بوسیله فرامین زیر هرگونه که نیازتان باشد در‬ آن مانور کنید.
با این جمله‌‌ی پیشنهادی:
phpmyadmin به صورت پیش فرض کاربری با نام کاربری root و بدون رمز عبور می‌سازد که در صورت نیاز می‌توانید بوسیله‌ی فرامین‌ زیر به ترتیب رمز عبور آن را تغییر داده یا برای آن یک کاربر جدید با رمز عبور دلخواهتان بسازید.

همان صفحه، پاراگراف نصب phpmyadmin:
‫قبل ازانجام هر کاري ابتدا باید یک بانک اطلاعاتی جهت استفاده ‪ phpbb‬درست کنیم و براي اینکار باید به ‪ phpmyadmin‬برویم و براي‬ ‫اینکار در آدرس بار مرورگر تایپ میکنیم:‬
با این جمله‌ی پیشنهادی:
قبل از انجام هر کاری ابتدا باید یک بانک اطلاعاتی جهت استفاده phpbb درست کنیم، برای اینکار باید به سراغ phpmmyadmin برویم، پس در نوار آدرس مرورگر تایپ می‌‌کنیم:

در صفحه ۹، خط آخر:
‫در این قسمت میتوانیم زبان نصب را انتخاب و بر وري فارسی بگذاریم و بعد از آن به تب نصب میرویم‬
به نظر می‌رسد واژه‌ی «بر وری» اشتباه تایپ شده است.

در صفحه ۱۰، پاراگراف وسط:
‫در صفحه بعد یوزر و پسوردي را که براي دیتا بیس در نظر کرفتیم را وارد میکنیم‬
«گرفتیم» به جای «کرفتیم»

همان صفحه خط آخر:
‫مرحله بعد مرحله معرفی موسس و یا ‪ admin‬میرسد:‬
با این جمله‌ی پیشنهادی:
در مرحله‌ی بعد، نوبت به معرفی موسس یا admin می‌رسد:

صفحه ۱۱:
‫دو مرحله بعد تنظیماتی میباشد که شما میتوانید مجددا در کنترول پنل ادمین آن را باز نشانی کنید و عاقبت کار ما به پایان میرسد:‬
با این جلمه‌ی پیشنهادی:
در دو مرحله‌ی بعدی با تنظیماتی رو به رو می‌شوید که می‌توانید پس از اتمام نصب، در کنترل پنل موسس (admin) دوباره‌ آن‌ها را بازنشانی کنید، کافی است مطابق با نیازتان فیلد‌ها را پَر کنید. تقریبا کار ما به پایان رسیده است:
(چون هنوز مرحله‌ی پاک کردن پوشه‌ی نصب مانده و بدون آن نصب ناقص است)

همان صفحه، خط بعد:
‫این هم نمایش یک قالب که توسط بنده جهت استفاده بروز آوري شده است.‬
با این جمله‌ی پیشنهادی:
این هم یک قالب برای phpbb که توسط بنده به‌رو آوری شده است، می‌توانید آن‌ را از آدرس .... دریافت کنید.

خدا رو شکر که سورسش دستم نیست وگرنه کلش رو عوض می‌کردم!!! :lol: :mrgreen:
امیدوارم نا امید نشده باشین و تا اینجای این پست رو خونده باشین، به هر حال از نظر من سند آموزشی‌تون خوب بوده/هست. فقط اشکال من اینه که گرفتار وسواس «عالی» هستم. :?
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post:
totia

نوشتهاز totia » شنبه آذر 27, 88 12:42 am

معتقدم منتقدم مرا بهتر میبیند.
totia

نوشته: 97
پیوستن: شنبه دی 7, 87 2:44 pm
Given: 263 thanks
Received: 33 thanks

The following user would like to thank totia for his or her post:
Ali_Gh

نوشتهاز Ali_Gh » آدینه دی 3, 88 1:06 am

زنده باد و احسنت بر شما.
منتظر نقد شما روی مقاله‌های آموزشی خودم هستم. و امیدوارم همه با به قله‌های موفقیت برسیم.
;)
آکلینوکس
Ali_Gh
مسئول جلسات