دراولین جلسه فوق العاده شنبه، چه گذشت؟

آگاهی و هماهنگی نشست‌های حضوری و آنلاین

Re: دراولین جلسه فوق العاده شنبه، چه گذشت؟

نوشتهاز farshid » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 12:04 pm

چون باز هم منظور من اشتباه برداشت شد از همه تقاضا دارم به پست من برای جواب دادن نگاه نکن فقط اگر مایل بون بخونن!!!

مسلم جان جلسه ای نبود که گزارشش باشه و همچنین دونستن یا ندونستنش×
farshid

نوشته: 8
پیوستن: سه شنبه دی 3, 87 11:47 pm
Given: 4 thanks
Received: 2 thanks

The following user would like to thank farshid for his or her post:
میهمان

نوشتهاز narcissus » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 12:15 pm

farshid نوشته است::shock:

درود بر همه ی دوستان

تعارف نداریم من الان ناراحتم همین!!!

Ali_Gh یادمه قرار شد به محض هماهنگی به من ی sms هم که شده بدی(البته بابت هماهنگی که دست تو بود و انجامش دادی ممنون)

itline یادته من چند وقت پیش پیشنهاد ی همچون چیزی رو دادم اون آقاهه اومد و من رو جلو همه محکوم کرد که تو(یعنی Farshid) اصلا می خوای دسته بازی کنی و هیچی از کار گروهی سرت نمی شه و ... دوستان که همه خاطرشون هست اون جلسه رو که چی بود و چی شد!!!

moslem.b شما هم یادمه تو اون جلسه من رو به همین خاطر محکوم کردی!!!

در کل منظور من این نیست که چرا این جلسه برگزار شده بلکه شما رو به اون بحث هایی بر می گردونم که اون روز جلوی همه مطرح شد و باعث رفتن ی سری از افراد شد که برای بار اول پا به لاگ گذاشته بودن!!!

خوب شد این مسئله ی حل نشده مطرح شد . مسئله ای که هنوز ناراحتیش برای تعدادی از اعضای لاگ از جمله خودم باقی مانده .

در ان جسه کذایی بیشتر ما به دلیل عصبانیت و وجود افراد تازه وارد در جلسه سعی کردیم ان مسائل را دامن نزنیم و خارج از جلسه سوء تفاهمات را رفع کنیم . ولی گویا سکوت ما و ملاحضه ی ما فقط باعث زدن اتحاماتی به ما در ان جلسه شد .

از جمله اتحامات : تشکیل دایره قدرت ( من را یاد بازی های س ی ا س ی میندازه ) :)

در حالی که من یا اقای توفیق و اقای فاضل از همان اولین جلسه عنوان کردیم که لاگ باید ثبت بشه و نیاز به اساسنامه داره
عنوان کردیم که لاگ نیاز به تعیین مسئول و سرپرست و تقسیم بندی و مشخص کردن وظایف داره ان هم با رای گیری

اما به موجب گفتن این حرفها متحم به تشکیل دایره قدرت شدیم :) و از ان همه علاقه و شوقی که در اوایل برای لاگ خوزستان داشتیم تنها خستگیش ماند . انقدر این اتحامات جالب بود که حتی موجب انزوا و یا کناره گیری هم شد :!: و حتی جای صحبتی هم نماند .

moslem.b نوشته است:
farshid نوشته است:
moslem.b شما هم یادمه تو اون جلسه من رو به همین خاطر محکوم کردی!!!

من شما رو محکوم کردم ؟ سیما

به یاد ندارم کسی رو توی زندگیم محکوم کرده باشم

من فقط دوتا سوال پرسیدم که مخاطبش تنها شما نبودید اول اینکه چرا همه نباید توی اون جلسه حضور داشته باشن دوما چی توی اون جلسه گذشت که ما نباید بدونیم

1- این جلسه از قبل اعلام شده بود اگه اشتباه نکرده باشم جلسه ی شما خصوصی بود

2- اهمیت موضوع از قبل اطلاع رسانی شده بود و از همه ی اعضا دعوت شده بود تا در جلسه حضور پیدا کنن ( حداقل توی فروم این کار انجام شد )

3- باز هم میگم هیچ تصمیمی گرفته نشده و اگه قرار هم باشه تصمیمی گرفته بشه با رای گیری انجام میشه

4- اون جلسه ای که بین شماها بود گزارشی ازش ندیدیم

5- اگه پیشنهادی دارید درباره ی مواردی که دارک سان در باره ی گزارشات جلسه نوشته میتونید اعلام کنید چون همه میدونن بی مکان بودن لاگ واسه جلسات حضوریش بخاطر نبود سرپرسته اگه هم انتقادی دارید در مورد مطالب ذکر شده بازم اینجا بیان کنید

پ.ن:دوست نداشتم اینو بگم ولی بدونید من بخاطر اون جلسه ی شما بیشترین زحمت رو کشیدم و دارم میکشم تا مشکلات بینتون حل بشه و دوباره همه ی شما توی جلسات حضور داشته باشید

۱- ما جلسه خصوصی در ای ار سی برای رفع یک سری سوالات داشتیم اون سوالات هم بیان میکنم :
الف ) برای ما سوال بود که ان اقایی که قرار بود در ان جلسه می امدن و صحبت میکردند که بودند و در چه مورد میخواستن صحبت کنند که فقط اقای itlin از این موضوع خبر داشتند . ایا حق سوال و نگرانی نداشتیم ؟ ( حد افل بلند شدن ان ده نفر تازه وارد به من یکی که ثابت کرد حق نگرانی داشتم )
ب ) میخواستیم روند سایت و مدیریت و .. را بدانیم ( اقای itline در ان جلسه گفتند به چه حقی چهار نفر از اعضای لاگ من رو به سوال گرفتند که من میگم به یک حق مسلم :) )

مسلما اگر این سوالات قبلا درست جواب میگرفتن به ان جلسه کشیده نمیشد .
ما در ان جلسه هیچ حرف در باره وظایف و مدیریت ها در لاگ نداشتیم جز این که چند تن از دوستان عنوان کردند که یک مدیر برای سایت کم است .

۲- پس میتوانم بگویم جلسه ای که بود رفع سوال بود به خاطر جواب نگرفتن درست . و با یک جلسه رسمی لاگ از زمین تا اسمان فاصله دارد .
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشته: 224
پیوستن: شنبه دی 7, 87 3:33 pm
شهر: دزفول
Given: 25 thanks
Received: 69 thanks

نوشتهاز rosenth » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 1:16 pm

تموم شد دیگه، نه؟ پس بشنیم روی اساسنامه کار کنیم
rosenth

نوشته: 132
پیوستن: سه شنبه دی 3, 87 10:50 am
شهر: اهواز
Given: 15 thanks
Received: 57 thanks

نوشتهاز moslem.b » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 1:18 pm

میشه یکم شفاف سازی کنید ؟

1- اون جلسه ی خصوصی اصلا ربطی به این موضوع نداره و ناراحتی شما هنوز بخاطر اونه

یا اینکه

2- اون جلسه هم درباره ی همین موضوعات بوده و به جنجال کشیده شده

یا اینکه

3- کلا با این جلسه و نتیجه گیریش مخالفید

یا اینکه

4- موضوع دیگه ای هست
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 1:55 pm

farshid نوشته است::shock:

درود بر همه ی دوستان

تعارف نداریم من الان ناراحتم همین!!!

Ali_Gh یادمه قرار شد به محض هماهنگی به من ی sms هم که شده بدی(البته بابت هماهنگی که دست تو بود و انجامش دادی ممنون)
....
در کل منظور من این نیست که چرا این جلسه برگزار شده بلکه شما رو به اون بحث هایی بر می گردونم که اون روز جلوی همه مطرح شد و باعث رفتن ی سری از افراد شد که برای بار اول پا به لاگ گذاشته بودن!!!

فرشید جان، من همینجا از شما عذر خواهی می کنم بابت اینکه اس ام اسی که قرار بود بفرستم نفرستادم. خداییش کار سختیه اعضای لاگ رو جایی خارج از فضای اینترنت هماهنگ کرد. من حتی نبی رو در تماس های تلفنی فراموش کردم. از این بابت هم شرمنده ام. :oops:
و توصیه می کنم، هیچ وقت کسی از این طریق هماهنگی برای جلسه رو انجام نده!
بهتره که برای جلسات لاگ، از طریق وب سایت، اطلاع رسانی بشه!

در ضمن، من متوجه ناراحتی شما هستم. ولی فرشید جان، شما از بابت موضوعات مطرح شده ناراحت نیستین! چون همون حرف خودتون در اون جلسه بوده! :idea:
شما در مورد اون جلسه و حوادثش ناراحت هستین که درست می شه/

...ب ) میخواستیم روند سایت و مدیریت و .. را بدانیم ( اقای itline در ان جلسه گفتند به چه حقی چهار نفر از اعضای لاگ من رو به سوال گرفتند که من میگم به یک حق مسلم :) )

خب، همین قضیه ساده برای این بوجود آمده که مدیریت سایت، با وظایفش در لاگ - در اون برهه زمانی - آشنا نشده بوده یا اینکه پرسش ها به نحوی مطرح شده بودند که باعث دلخوری شدند. در صورتیکه اگه مدیر سایت، مثلا می دونست که باید حتی در برابر سوال یک نفر از اعضا پاسخگو باشه، این مسئله بوجود نمی اومد! -- توجه کنین که پاسخگو بودن مدیر سایت در برابر پرسش حتی یک نفر از اعضا هنوز هم توسط لاگ تصویب نشده!! :!:

من همینجا پیشنهاد می کنم، کلیه کسانی که در اون جلسه بهشون توهین شده یا احساس می کنن بهشون توهین شده یا حتی به کسی انتقاد کردند. در جلسه آینده حضور پیدا کنند تا لاگ خوزستان این مسئله رو حل کنه.
توجه کنین که این مسئله اگه بیشتر از این کــــــــش پیدا کنه، خطرناک تر و عمیق تر می شه.
کسانی هم که دوست دارن در برطرف شدن این مشکل کمک کنن، لطف کنن، به من پیام خصوصی بدن تا با همفکری و همکاری داوطلبان، همه در اجر معنوی این قضیه سهیم بشن! ;)
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

نوشتهاز narcissus » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 3:21 pm

خوب با پرانتزی که اقای فاضل باز کرد من حرفها م را زدم ( حالا اعضا میخوان روی صحبت های من هر برداشتی داشته باشن مهم نیست میخوان باز پشت سر ما بگن بحث میکنه حرفا حاشیه ای میزنه و فلان و فلان .... )

rosenth نوشته است: روی اساسنامه کار کنیم

در باره اساسنامه هم نمیدانم در جلسه اخیر چه صحبت هایی شده ولی :

گویا قراره یکی از اسانامه ها لاگها دیگه را ثبت کنید

لاگ مشهد و یزد اساسنامه هاشون یکی هست . ( اساسنامه ایران لاگ سابق )
لاگ اصفهان اساسنامش ترجمه اساسنامه مصره .
لاگ تهران اساسنامش مطابق با چهار چوبی هست که سازمان جوانان ازشون خواسته بوده و ملی ثبت شده .

قبلا قسمت ها مختلف اساسنامه ها را جدا کردم البته رو کاغذه . همه اساسنامه ها نقص هایی داشتن ولی اساسنامه تهران از بقیه عنوانها بیشتری را مشخص کرده بود .

در رابطه با بخش تامین مالی که در اساسنامه باید ذکر بشه احتمالا به عهده فردی هست که برای امور مالی انتخاب میشه .
اگر قراره اساسنامه لاگ دیگه ای را استفاده کنید کار اساسنامه چیز وقت گیری نیست و کار یک روزه چون قبلا انفرادی جمع اوری و مطالعه شده .
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

The following user would like to thank narcissus for his or her post:
totia

نوشتهاز moslem.b » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 3:57 pm

narcissus نوشته است:خوب با پرانتزی که اقای فاضل باز کرد من حرفها م را زدم ( حالا اعضا میخوان روی صحبت های من هر برداشتی داشته باشن مهم نیست میخوان باز پشت سر ما بگن بحث میکنه حرفا حاشیه ای میزنه و فلان و فلان .... )

از این حرفا پشت سر که چه عرض کنم جلوی روی ما هم زده شد ولی به خاطر اینکه دوباره لاگ سر و سامون بگیره ما سکوت کردیم :roll:

خطاب به همه ی دوستان :

چرا توی یه اجتماع کوچیک هم نمیتونیم همدیگه رو تحمل کنیم ؟

اومدیم اینجا که فرهنگ ساز باشیم نه تو سر همدیگه بزنیم

بیخیال حرف و حدیثا بشید بچسبید به کاراتون که هر چه زودتر لاگ رو برسونیم به اونجایی که باید برسه

گذشته ها گذشته الان رو از دست ندید که بعدا افسوسش رو نخورید که چرا نتونستید مثل بقیه ی شهرها لاگ داشته باشید

در مورد اساسنامه هم فعلا باید از یه اساسنامه واسه ثبت لاگ استفاده کنیم بعدا میتونیم اساسنامه رو تغییر بدیم
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

نوشتهاز narcissus » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 4:24 pm

moslem.b درسته

خوب اساسنامه کار یک روزه برنامه کار ثبت را بریزید .

۱) کی بریم دنبال ثبت ؟ فردا امروز ؟ ---->> یک تاریخ برای شروع
۲) کی دنبال کار اداریه ؟ من شما ؟ ---->> یه مسئول
۳) اساسنامه را کی تحویل بدیم ؟ امروز ؟ فردا ؟ ---->>یه تاریخ میخواد

همین :)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

نوشتهاز Ali_Gh » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 4:32 pm

narcissus نوشته است:moslem.b درسته

نه دیگه! این ریختی هم که نمی شه! حداقل بگذارین توی جلسه عمومی، اعضا سرپرستی انتخاب کنن که بعدا اگه کسی از بیرون نگاه کرد، نگه که توی لاگ خوزستان "دموکراسی" نیست! :roll:

در مورد اساسنامه هم پیشنهاد من اینه که از یک اساسنامه ثبت شده استفاده کنیم. دلایلم هم اینهاست:
1. قبلا ثبت شده و دیگه نمی خواد با اداره ثبت سر "واژه" هایی که ممکنه اون ها دوست نداشته باشن، بحث کنیم. (حتما می دونین که توی ثبت اسناد، مثلا ممکنه به واژه "سمینار آموزشی" گیر بدن! ولی اگه نوشته شده باشه "سمینار" ایرادی نمی گیرن! ) :x
2. لاگ فرصت خواهد داشت، در زمان کافی اساسنامه خودش رو تنظیم کنه و در این پروسه دچار شتابزدگی نمی شه.

نگران مکان جلسه هم نباشین، تا جایی که اطلاع دارم، پیگیری ها داره انجام میشه. ;)
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

The following user would like to thank Ali_Gh for his or her post:
totia

نوشتهاز narcissus » سه شنبه اردیبهشت 8, 88 4:37 pm

Ali_Gh نوشته است:
narcissus نوشته است:moslem.b درسته

نه دیگه! این ریختی هم که نمی شه! حداقل بگذارین توی جلسه عمومی، اعضا سرپرستی انتخاب کنن که بعدا اگه کسی از بیرون نگاه کرد، نگه که توی لاگ خوزستان "دموکراسی" نیست! :roll:

در مورد اساسنامه هم پیشنهاد من اینه که از یک اساسنامه ثبت شده استفاده کنیم. دلایلم هم اینهاست:
1. قبلا ثبت شده و دیگه نمی خواد با اداره ثبت سر "واژه" هایی که ممکنه اون ها دوست نداشته باشن، بحث کنیم. (حتما می دونین که توی ثبت اسناد، مثلا ممکنه به واژه "سمینار آموزشی" گیر بدن! ولی اگه نوشته شده باشه "سمینار" ایرادی نمی گیرن! ) :x
2. لاگ فرصت خواهد داشت، در زمان کافی اساسنامه خودش رو تنظیم کنه و در این پروسه دچار شتابزدگی نمی شه.

نگران مکان جلسه هم نباشین، تا جایی که اطلاع دارم، پیگیری ها داره انجام میشه. ;)

در تاپیک اساسنامه یک بار فهرست کردم . الانم یه بخشی که در ائینامه ثبت ngo امده را میزارم در ان تاپیک که بحث ها ی ایاینامه بره به قسمت خودش .
Last edited by narcissus on سه شنبه اردیبهشت 8, 88 4:54 pm, edited 1 time in total.
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win
narcissus

پیشپس

برگشت به نشست‌ها