۵ نوع اساسی از لوگوی در طراحی سایت

این بخش مربوط به مطالب و دست نوشته های کوچک آموزشی اعضا میباشد

۵ نوع اساسی از لوگوی در طراحی سایت

نوشتهاز eh3an2010 » سه شنبه خرداد 16, 96 8:59 pm

اسپیناس برای شما توضیح می دهیم و چه زمانی از لوگو استفاده کنید:

زمانی که این سوال را از خود می پرسید: هنوز مطمئن نیستم طراحی لوگوی خود را شروع کنم؟ شاید شما باید تصمیم بگیرید چه نوعی از سبک برای طراحی لوگو را شروع کنید!

استایل های لوگو به پنج دسته تقسیم می شود که شما می توانید درباره آن تصمیم بگیرید

لوگوهای نوشتاری، حروف ، برند، ترکیب نوشتاری و علائم است. در این پست، ما تعریف هریک از آنها را توضیح می دهیم و به برخی ازلوگوهای معروف دنیا اشاره می کنیم و چرا شما باید از آن استفاده کنید؟

نکته: تمام لوگو ها در این پنج دسته قرار نمی گیرند اما در واقع این مشکل نیست شما درباره لوگو وسیستم آن به عنوان یک راه حل فکر می کنید.

لوگوی نوشتاری

طراحی سایت
طراحی وب سایت
لوگوی نوشتاری – به عنوان علامت کلمه ای یا لوگوی تایپی شناخته شده است- یک نوع ساده از لوگوها است. مثلا نام شرکت به تنهایی در متن نوشته می شود. لوگوی نوشتاری ممکن است دست خط، امضا ، فونت های سفارشی یا فونت های موجود طراحی شود.

ازجمله از لوگوهای مشهور نوشتاری را می توانیم کوکاکولا، دیزنی ، موبایل، کانن، سونی، فیس بوک ، یاهو و پینترست اشاره کنیم.

برای برندهای بزرگ ومعروف ، سادگی لوگو می تواند حس اعتماد به نفس، قدمت و ثبات را انتقال دهد. در هر حال ، لوگوی نوشتاری یک انتخاب خوب برای راه اندازی یک کسب و کار می باشد. همچنین به نام شرکت کمک می کند تا بهتر شناخته شود.

لوگوی نوشتاری همه جا انتشار می یابد. هرچند اغلب نام تجاری با نام شرکت فرق دارد.لوگوی حرفی


به عنوان یک لوگوی مونوگرام شناخته شده است لوگوی حروفی از نوشتاری ساخته می شود. اما براساس حروف اول نام شرکت یا نام تجاری که به جای نام کامل آن است. از جمله آثار مشهور لوگو برای شبکه خبر (CNN)، صفحه اصلی جعبه دفتر (HBO) ، اداره هوانوردی و فضایی ملی (NASA)، پراکتر و گمبل (P & G) و الکترونیک آرتز (EA).

چنانچه لوگوی حروفی یک انتخاب مناسب است برای شرکت هایی که نام یا برند تجاری آنها بیش از حد طولانی است یا اینکه تلفظ آنها سخت است و به راحتی در بسیاری از رسانه ها به عنوان لوگوی حرفی شناخته می شود.

لوگوی حروفی باعث کوتاه شدن نام طولانی یک شرکت به حروف اول آن است . این حروف به راحتی در ذهن مخاطبان ساخته می شود . لوگوی و نام خود را در بازارها جهانی می کند.

چالش هر دو نوع لوگوی نوشتاری و لوگوی حروفی در متمایز بودن آنها است. که در یک نگاه قابل تشخیص از هم هستند.لوگوی تجاری
لوگوی تجاری به عنوان یک علامت تصویری شناخته شده است. لوگوی تجاری دارای متنی نیست اما با یک تصویر ، آیکون و یا نمادی طراحی می شود که نشاندهنده نام شرکت یا نام تجاری آن است. از جمله از آثار معروف لوگوی تجاری می توان Apple, Red Cross, WWF panda ، Swoosh نام برد.

لوگوی تجاری می تواند یک را بسیار خوبی برای مخاطبان باشد. که در ذهن مخاطبان وارد شود و نیازی به تفسیر تصاویر در لوگو نباشد.

لوگوی تجاری می تواند به عنوان یک مفهوم دیده شود. به عنوان مثال در رسانه های اجتماعی پرنده نماد توئیتر ، شبح نماد اسنپ چت و یا دوربین نماد اینستاگرام است که مردم را به اشتراک گذاری محتوای در طراحی سایت تشویق می کند.

لوگوی تجاری با استفاده از یک نماد توانسته توضیحی برای یک نام تجاری باشد و دارای مزایای آشکار می باشد که به خدمت بازارهای جهانی می آید و بلافاصله در تمام جهان این نماد قابل درک می شود. موفقیت یک لوگوی تجاری در این صورت است که مخاطبان معنی نماد را دریافت کنند و سپس در ذهن خود بسپارند.

لوگوی ترکیبی
لوگوی ترکیبی از ترکیب تصویر و متن تشکیل شده است. از جمله لوگوهای معروف می توانیم لوگوی Adidas, Doritos, Lacoste, Pizza Hut, Xbox, McDonald’s, Walmart, Microsoft and Domino’s Pizza را نام ببریم.

لوگوی ترکیبی به عنوان یک لوگوی شناخته شده است می توانید نام وتصویر یک شرکت را بیان کند. این لوگو برای شرکت هایی که کمتر شناخته شده اند بسیار موثر است. لوگوی ترکیبی کمتر پیچیده تر است و لوگوی طراحی شده را متمایز تر از لوگوهای دیگر می شود و با لوگوی تصویری اشتباه گرفته نمی شود.

لوگوی ترکیبی برای طراحی در سایزهای کوچکتر بسیار مشکل است چون عناصر لوگو به صورت ایده آل نشان داده نمی شود.

لوگوی آدیداس مثال بارز است که در بالا نشان داده شده است.

علامت
لوگوی علامت مانند یک لوگوی ترکیبی است شامل یک علامت و متنی است که داخل این علامت قرار می گیرد. از نمونه های مشهور این لوگوها Ford, Starbucks, Harley-Davidson, UPS, MasterCard, Burger King and the NFL را میتوانیم نام ببرید.

علامت ها انعطاف پذیری کمتری نسبت به لوگوهای ترکیبی دارند. بسیاری از سازمان هایی نظیر مدارس ، موسسات خیریه، تیم های از این لوگو استفاده می کنند. این لوگو یک نشان یا مهر را به نمایش می گذارد که قدرت و اصالت یک نام تجاری را همراه با طراحی سایت نشان می دهد.
eh3an2010

 
نوشته: 1
پیوستن: سه شنبه خرداد 16, 96 8:57 pm
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks

Re: ۵ نوع اساسی از لوگوی در طراحی سایت

نوشتهاز tajhizyar19 » دو شنبه بهمن 29, 97 10:03 am

مفید بود ممنون !
tajhizyar19

 
نوشته: 1
پیوستن: دو شنبه بهمن 29, 97 9:18 am
Given: 0 thanks
Received: 0 thanks


برگشت به دست نوشته های اعضا

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: Bing [Bot] کاربر و 0 میهمان

cron