لاگ چیست؟

نظرها و پیشنهادهای پیرامون فعالیت‌ها و بخش‌های گوناگون گروه

لاگ چیست؟

نوشتهاز rosenth » شنبه بهمن 19, 87 4:49 pm

فعالیت های لاگ ها از قول بعضی منابع:

از http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_User_Group :

لاگ های محلی:

* پشتیبانی و/یا آموزش کاربران لینوکس بخصوص کاربران کم تجربه
* بعضی لاگ ها به صورت کنفرانس های غیر رسمی یا بحث های میز گردی هستند: کاربران به سادگی دور میزگردی مینشینند و درباره موضوعات وابسته به لینوکس صحبت (چت) میکنند
* بعضی دیگر ارایه های رسمی دارند.ارایه دهنده باید کسی باشد که چیزی از نظر تکنیکی جالب برای گفتن داشته باشد.
*اغلب در جلسات به اعضا یا مهمان ها این فرصت داده میشود که آگهی هایی بدهند، مخصوصا درباره آگهی اشتغال، درخواست همکاری(رایگان یا مشاوره حرفه ای) ،یا سخت افزاری برای فروش
*بعضی لاگ ها جشن ها نصب ترتیب میدهند که تازه کارها کامپیوتر ها و دیسک سیستم عامل را به همراه خودبه محل جشن آورده و کاربران با تجربه آنها را در شروع به کار کردن یا حل مشکلات یاری میکنند
‌ *تعداد کمی لاگ ها پروژه هایی در سطح منطقه ای و یا حتی بین المللی توسعه داده اند
* بعضی لاگ ها کتاب های مازاد، مجلات لینوکس تاریخ گذشته، کپی cd و دیگر اقلام به اعضایشان هدیه می دهند
علاوه بر این فعالیت های "official رسمی" لاگ فرصتی است برای کاربران برای فعالیت های اجتماعی. اعضا معمولا ایمیل، شماره تلفن، URL مبادله میکنند، پشتیبانی فنی ارایه میدهند ، همکاری روی مطالعه یا توسعه پروژه هایی دارند.بعضی لاگ های محلی ویژگی های لاگ های online دارند، IRC یا mailing list که علاوه بر جلسات فیزیکی است. میتوانند بلاگ آنلاین هم داشته باشند،

لاگ های آنلاین

این لاگ لیست گروه ها را که اعضای آن در محدوده جغرافیایی وسیعی هستند فهرست میکند.لاگ های آنلاین از mailing list ، ‌bulletin board و IRC به عنوان روشهای اولیه برای ارتباط استفاده میکند که اعضای آن از نظر فیزیکی به ندرت یا اصلا هم را ملاقات نمیکنند.مانند لاگ های محلی بعضی لاگ ها مختص بحث های فنی هستند و بعضی دیگر به عنوان اتصالی اجتماعی بین کاربران لینوکس از طریق چت یا off topic هستند.

از http://tldp.org/HOWTO/User-Group-HOWTO-2.html :

تفاوت عمده گروه های کاربری متعارف با لاگ: درگروه های متعارف باید به شدت بر توزیع نرم افزارها توسط کاربران در جلسات نظارت شود. در جلسات لاگ کپی بدون محدودیت لینوکس باید جزو اهداف اصلی لاگ باشد.

از http://tldp.org/HOWTO/User-Group-HOWTO-6.html

نگهداری و رشد لاگ

*تا حد امکان در عضویت لاگ سدی ایجاد نکنید
*وب سایت لاگ را یک اولویت قرار دهید: تمام اطلاعات را به روز کنید،جزییات تشکیل جلسات (چیستی چرا و چگونگی) را در دسترسی ساده قرار دهید و اطلاعات تماس و مکانیزم فیدبک را برجسته کنید
*توزیع ها را برای هر کسی که میخواهد نصب کنید
*یک رهبری امن ایجاد کنید
*مدل رهبری benevolent dictator لینوس تروالدز را دنبال کنید
*تصمیمات بزرگی را برای رای دهی اعضا انتخاب کنید
*یک mailing list وقف پشتیبانی تکنیکی کنید و از یک "معلم" بخواهید در آن شرکت کند
*ترکیبی از ارایه های پیشرفته و مبتدی، رسمی و غیر رسمی را برنامه ریزی کنید
* تلاش های توسعه نرم افزاری را از سوی اعضای گروه حمایت کنید
*جایگاه امن حقوقی رسمی برای لاگ در نظربگیرید مثلا در سطح بدون مالیات
*اگر محل جلسات جلوی رشد لاگ را میگیرد آن را دریابید
* رهبری رسمی لاگ را هر چه زودتر به رای گیری بگذارید: بعضی عناوین سودمند میتواند شامل پرزیدنت، خزانه دار، منشی، میزبان جلسات(اطلاع رسانی عمومی،گویندگی مقدمه ها،باز کردن و بستن اظهارات)،هماهنگ کننده تبلیغات، هماهنگ کننده برنامه (سازمان دهی و برنامه ریزی گویندگان در جلسات)
* ......
Last edited by itline on شنبه بهمن 19, 87 6:58 pm, edited 1 time in total.
دلیل: تصحیح نگارش
rosenth

نوشته: 132
پیوستن: سه شنبه دی 3, 87 10:50 am
شهر: اهواز
Given: 15 thanks
Received: 57 thanks

Re: لاگ چیست؟

نوشتهاز rosenth » شنبه بهمن 19, 87 4:56 pm

بعد از صحبت های آقای فتاحی در جلسه چهارم لاگ ، تعریفی از فعالیت های لاگ را به طور خلاصه از چندین منبع جمع آوری کردم، بر اساس این تعاریف معنای لاگ مشخص میشه. علی رقم بعضی بی ملاحظاتی ها فکر نمیکنم هدف فتاحی زیر سوال بردن یا کوچک کردن لاگ باشه. من اینو به دیده یک تذکر مفید ولی در یک شرایط بد میبینم.
rosenth

نوشته: 132
پیوستن: سه شنبه دی 3, 87 10:50 am
Given: 15 thanks
Received: 57 thanks

نوشتهاز moslem.b » شنبه بهمن 19, 87 5:32 pm

فکر کنم حرفای فتاحی لازم بود که به خودمون بیاییم

اگه قراره فقط مصرف کننده باشیم همون بهتر که ازش استفاده نکنیم
ctrl+c
moslem.b

نوشته: 362
پیوستن: چهار شنبه دی 4, 87 4:51 pm
Given: 100 thanks
Received: 108 thanks

نوشتهاز itline » شنبه بهمن 19, 87 6:55 pm

خوب بعضی وقت ها یک شک لازمه و فکر میکنم اگر به لحن صحبتهای آقای فتاحی توجه نکنیم و به مغز صحبتهاش برسیم داری نکات بسیار خوبی بود بهر حال اپن سورس یعنی اینکه همه برای همه کار کنند و بسازند و نباید مصرف کننده صرف باشند.
درسته که در حال حاضر همه اعضا حرفه ای نیستند و هیچ وقت همچین انتظاری نمیره اما فکر میکنم در حد 5 نفر الان داشته باشیم که بتونه خروجی اطلاعاتی مناسبی بده و در سطح حرفه ای با لینوکس اشنا باشند.

بنده خیلی دوست داشتم در برنامه های آینده لاگ جایی را برای برنامه نویسان در نظر بگیریم که اگر بشه حتی در حد خیلی کوچک مثلا یک اپلت یا نرم افزار اپن سورس کوچک ارائه بدیم اونوقت میتونیم خیلی بیشتر از اینها افتخار کنیم که در کنار گسترش کاربران لینوکس در توسعه نرم افزاری مخصوصا نرم افزارهای فارسی هم کمک کردیم
itline
گروه راهبران وب‌سایت

نوشته: 269
پیوستن: یک شنبه دی 1, 87 10:24 pm
Given: 53 thanks
Received: 71 thanks

نوشتهاز AMIN_RPG » شنبه بهمن 19, 87 7:52 pm

3 سال پیش من و چندتا از دوستانم روی یک توزیع لینوکس کار می کردیم که متاسفانه این پروژه به علت کمبود و شاید نبود نیروی برنامه نویس لینوکس راکد شد
من این لاگ رو جایی برای پیشرفت خودم و توزیع لینوکسی که ناقص موند میدونم البته این لاگ تازه اول کاره و نمیشه از همین الان توزیع که چه عرض کنم برنامه اپن سورس نوشت. اول باید برنامه نویس پیدا و جذب اپن سورس کرد یا برنامه نویسی رو یاد داد
ما حالا اول کاریم فعلا فکر گسترش گروه و معرفی لینوکس باشیم تا نوشتن برنامه های اپن سورس
سیما
سیما
سیما
سیما
AMIN_RPG
سرپرست لاگ

نوشته: 86
پیوستن: یک شنبه دی 22, 87 6:22 pm
Given: 5 thanks
Received: 16 thanks

نوشتهاز AMIN_RPG » شنبه بهمن 19, 87 8:26 pm

البته برنامه های اپن سورس دیگری هم دارم مثل Apex CMS که با فلش + Action Script 3 و PHP نوشتم (هنوز کامل نیست اما امیدوارم با تشکیل تیم برنامه نویسی 30 درصد دیگه اش کامل شه)
سیما
سیما
سیما
سیما
AMIN_RPG
سرپرست لاگ

نوشته: 86
پیوستن: یک شنبه دی 22, 87 6:22 pm
Given: 5 thanks
Received: 16 thanks

نوشتهاز Ali_Gh » شنبه بهمن 19, 87 8:41 pm

روزنس جان، از پستی که گذاشتی متشکرم، همه باید بدونیم لاگ دقیقا چی هست و چی نیست. به قول دوستان:
+1
(;
گروه کاربران ایرانی اینک اسکیپ
http://inkscape-ir.org
آکلینوکس
http://aqlinux.ir
Ali_Gh
مسئول جلسات

نوشته: 443
پیوستن: شنبه دی 7, 87 11:00 am
Given: 58 thanks
Received: 197 thanks

نوشتهاز mn3 » شنبه بهمن 19, 87 10:47 pm

سلام
منم به نوبه خودم از گذارنده این پست تشکر میکنم و فکر میکنم اگه یه شاخه برای توضیح اینگونه اصطلاح ها باشه کسایی هم که نمیدونن خب باد میگیرن.
اما به صحبتهای آقای فتاحی که برسیم به نظر من اصلا حرف خوب رو هر کس که بزنه باید گوش داد
mn3

نوشته: 22
پیوستن: دو شنبه دی 15, 87 1:34 am
Given: 7 thanks
Received: 4 thanks

نوشتهاز samad » یک شنبه بهمن 20, 87 10:37 am

سلام
خیلی خوبه که ما بتونیم بیشتر بدونیم و مسیر برامون روشنتر بشه. ما هنوز اول راه هستیم پس باید خیلی چیزا یاد بگیریم.پس اگه بتونیم به همدیگه چیز یاد بدیم و از یاد گرفتن هم خجالت نکشیم پیشرفتمون بیشتر میشه.
خلاصه اینکه من که اومدم تو لاگ که چیز یاد بگیرم. ;)
هر کی چیز بیشتر بهم یاد بده بیشتر دوستش دارم. :lol:
samad

نوشته: 35
پیوستن: دو شنبه دی 16, 87 9:58 pm
Given: 0 thanks
Received: 9 thanks

پس

برگشت به دیدگاه‌ها و پیشنهادها

اکنون هست

;کسانی که اکنون در این تالار هستند: کاربری نام ننوشته است کاربر و 7 میهمان