کتاب

  • warning: Creating default object from empty value in /home/khzlug/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1390.
  • : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/khzlug/public_html/includes/unicode.inc on line 311.

آموزش فدورا برای مبتدیان

|
این کتاب به آموزش توزیع فدورا در سطح مبتدی پرداخته است و شامل مباحث زیر است:
آشنایی با نصب درایور های مودم و کارت گرافیک nvidia , ati/amd
معرفی کامل yum
ساختن مخزن دی وی دی و مخازن محلی و رسمی
آشنایی با kde و برخی نکات ضروری
نصب زبان فارسی
آشنایی با نصب برنامه های ضروری مثل کدک ها و جاوا
طریقه ی آپدیت کردن
آشنایی با چندین ترفند که هر مبتدی باید آنها را فرا گیرد
و ...

Ubuntu Linux Toolbox

|
کتاب جعبه ابزار لینوکس اوبونتو برای کاربرانی که کمی در کار کردن با اوبونتو پیشرفته هستند نوشته شده است . این کتاب بر روی خط فرمان و ترمینال اوبونتو متمرکز شده است و کاربرانی که می خواهند به صورت حرفه ای تر اوبونتو را دنبال کنند این کتاب شدیدا پیشنهاد می شود !

مقدمه ‌ای بر نرم ‌افزارهای آزاد و متن‌باز

|
این راهنما دید کلی نسبت به فناوری‌ها و مسایل مربوط به FOSS را در اختیار سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران قرار می‌دهد. اگر چه این راهنما برای تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران فناوری اطلاعات و ارتباطات تنظیم شده است، اما مطالب مورد بحث می‌تواند برای طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها نیز مفید باشد. به علاوه این راهنما سعی می‌کند تا راهنمایی برای کاربران بالقوه بوده و مزایا، امکانات، معایب و خطرات استفاده از FOSS را بازگو نماید.

مجوزهای نرم‌افزارهای آزاد

|
طبق ترکیب و ساختار قوانین فعلی، مجوز‌‌ها فاکتور‌‌های کلیدی هستند که با توجه به آنها می‌‌‌توان متن و منبع یک برنامه را آزاد یا باز تلقی کرد. به گفته دیوید ویلر، برنامه‌‌‌های نرم‌افزاری متن‌باز (FOSS)، برنامه‌‌‌هایی هستند که مجوز لازم به کاربران برای اجرای برنامه در هر شرایط کاری با اهداف مختلف از جمله، برای مطالعه و اصلاح برنامه، برای نسخه برداری از نسخه اصلی یا اصلاح شده برنامه بدون نیاز به پرداخت هزینه‌‌‌های حق امتیاز به مولف اصلی آن، داده شده باشد. هدف این کتاب معرفی اجمالی صدور مجوزها و کاربرد آنها در توسعه FOSS است. این راهنما با معرفی مشروح حقوق مالکیت فکری و معنوی شروع می شود، سپس به توصیف کپی رایت که از مهمترین بحثها حول موضوع اصلی مالکیت معنوی است می پردازد. در ادامه این کتاب به نقش مجوزها در تعیین خط مشی برنامه نویسی پرداخته می شود و در نهایت چندین سناریو برای کابران، برنامه نویسان و ... در زمینه کپی رایت ارایه می گردد.
 

راهنمای مهاجرت به نرم افزارهای آزاد

|
این کتاب به ارایه دستورالعمل‌هایی تخصصی و مفصل در خصوص چگونگی انجام مهاجرت و کمک به تصمیم گیریهای فنی در مراحل مختلف مهاجرت می پردازد. مخاطب این دستورالعملها، مدیران IT و کارشناسانی هستند که تصمیم به مهاجرت به FOSS گرفته اند. در آغاز کتاب مقدمات لازم برای اجرای یک برنامه مهاجرت بیان شده و متدولوژی مهاجرت ارایه شده در فصول بعد تشریح می گردد. در ادامه پس بیان توصیه های مدیریتی لازم برای مراحل مختلف انجام مهاجرت، طی چندین فصل به تشریح جزییات اجرای این برنامه پرداخته می شود.

جامعه شناسی منبع باز

|
این کتاب با پرداختن به مفهوم نرم افزار آزاد و تاریخچه مختصری از آن، با نگاهی نقادانه به بررسی‬ جنبه ها و مدلهای مختلف تولید، مدیریت و کسب و کار حول نرمافزارهای آزاد و منبع باز میپردازد. نمونه هایی از‬ نرم افزارهای مدل آزاد و منبع باز بررسی میشود و فراتر از آن تغییرات بنیادین در تفکر تولید نرم افزار مورد توجه قرار‬ میگیرد. در واپسین فصل این تحقیق، مفاهیمی از حوزه جامعه شناسی برای توضیح وضعیت اجتماعی و روانی منبع باز و ‬‫علاقه مندان به آن مطرح میشود.
 

آموزش لینوکس رد هت 9

|
این کتاب برای کاربرانی نوشته شده که یا تاکنون به هیچ عنوان با سیستم‌عامل لینوکس آشنایی نداشته‌اند و مایلند این سیستم عامل را شناخته، با آن کارکنند و یا کاربرانی که با لینوکس آشنا بوده و مایلند اطلاعات خود را از حد مقدماتی به سطوح متوسط و پیشرفته افزایش دهند.
این کتاب مخصوص کاربردهای Desktop لینوکس ردهت 9 می‌باشد و به مباحث سرویس‌دهنده لینوکس پرداخته نشده است.

آموزش پارسیکس گنو/لینوکس 1.5

|
این کتاب حاوی مفاهیم آموزشی مفید برای تمامی کاربران تازه‌کار و متوسط در زمینه میزکار و برنامه‌های کاربردی مختلف موجود به همراه پارسیکس گنو/لینوکس می‌باشد و مخصوصا مفاهیم اولیه سیستم‌عامل گنو/لینوکس در آن به نحوی تشریح شده تا کاربرانی که مایلند از ویندوز به گنو/لینوکس مهاجرت نمایند، در میان مفاهیم تازه گم نشوند.
 

کلیسای جامع و بازار

|
کلیسای جامع و بازار (به انگلیسی: The Cathedral and the Bazaar)
نام مقاله‌ای به قلم اریک ریموند است. این مقاله که در کتابی به همین نام به چاپ رسیده، مقایسه‌ای است بین نحوهٔ گسترش نرم‌افزارها کدباز و نرم‌افزارهای تجاری که این ویژگی را ندارند. نویسندهٔ این مقاله در مورد تجربهٔ شخصی‌اش از تولید یک نرم‌افزار کدباز و نحوهٔ گسترش آن توضیحاتی داده است.

کاربران

تصویر ubuntu
تصویر apourjalali
تصویر pylord
تصویر ahmad
تصویر Mr.torabkheslat
تصویر taheri
تصویر iranfoss
تصویر aboozar
تصویر OA7
تصویر Yousef
تصویر parsa.exe
تصویر سهراب
تصویر Mojtaba
تصویر reza
تصویر colmab
تصویر mohsen_tmm
تصویر maede
تصویر BlueRose
تصویر windows
تصویر mshpersia
تصویر Mostafa.gh
تصویر roozbehonline
تصویر zohreh
تصویر bahmani
تصویر armashali
تصویر DHT
تصویر Talebian
تصویر AMIN_RPG
تصویر mobinzk
تصویر samad
تصویر mn3
تصویر viktorkrum
تصویر maryam
تصویر Arman_gh
تصویر Ali_Gh
تصویر vesal
تصویر ornid
تصویر farhan
تصویر farhang
تصویر phantasm
تصویر farshid
تصویر moslem.b
تصویر lindux
تصویر mrym
تصویر ramin
تصویر mjm_server
تصویر narcissus
تصویر moonshine_mmsi
تصویر NabiKAZ
تصویر meha